Η τακτική εκλογοαπολογιστική γενική συνέλευση του συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μαγνησίας θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 9 Ιουνίου 2017 στην αίθουσα του Ε.Κ.Β. Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης και το χρονοδιάγραμμα έχουν ως εξής:

1. Εκλογή προεδρείου και εφορευτικών επιτροπών                                    8:15-8:30

2. Απολογισμός απερχόμενου Δ.Σ.                                                              8:30-8:45

3. Οικονομικός απολογισμός- Έκθεση ελεγκτικής επιτροπής                      8:45-9:00

4. Κριτική πεπραγμένων Δ.Σ. συλλόγου και Δ.Ο.Ε. –προτάσεις μελών        9:00-12:00

Τα θέματα που θα απασχολήσουν την 86η Γ.Σ. του κλάδου μας είναι τα εξής:

Το σχολείο που βιώνουμε-το σχολείο που οραματιζόμαστε, Προσχολική Αγωγή, Ειδική Αγωγή, διορισμοί στην εκπαίδευση, εκπαίδευση προσφύγων και μεταναστών.

5. Δευτερολογία προέδρου απερχόμενου Δ.Σ.                                          12:00-12:10

6. Έγκριση πεπραγμένων                                                                         12:10-12:20

7. Ομιλίες εκπροσώπων ή μεμονωμένων παρατάξεων                               12:20-13:30

8. Αρχαιρεσίες για ανάδειξη νέου Δ.Σ. και Ελεγκτικής Επιτροπής

Η ψηφοφορία θα γίνει στο 3ο και 20ο Δ.Σ. Βόλου (Γαλλίας-Ογλ) από τις 13:00 μέχρι τις 19:00. Δικαίωμα συμμετοχής και λόγου στις διαδικασίες της Γ.Σ. και δικαίωμα ψήφου έχουν μόνο τα οικονομικά τακτοποιημένα μέλη.

Καλούνται όλοι οι εκπαιδευτικοί που δεν είναι τακτοποιημένοι οικονομικά να ρυθμίσουν την εκκρεμότητα μέχρι την ημέρα της Γενικής Συνέλευσης και ώρα 11:30 π.μ.

Οσοι εκπαιδευτικοί υπηρετούν με απόσπαση στο Ν. Μαγνησίας πρέπει να προσκομίσουν απόδειξη-βεβαίωση εκκαθαριστή ότι είναι ταμιακώς εντάξει στο σύλλογό τους ή να πληρώσουν την ετήσια συνδρομή τους μέχρι τις 11:30 π.μ. την ημέρα διεξαγωγής της Τακτικής Συνέλευσης , εφόσον δεν είναι ταμιακώς εντάξει. Σε περίπτωση που δεν θα καταφέρουν να προσκομίσουν απόδειξη από το σύλλογό τους μπορούν να πληρώσουν την ημέρα της διεξαγωγής των εκλογών και τα χρήματα θα τους επιστραφούν με την προσκόμιση της απόδειξής τους από τον σύλλογο που ανήκουν.

Το ποσό που πρέπει να καταβάλουν οι αναπληρωτές για να συμμετέχουν στην εκλογική διαδικασία είναι 15 ευρώ ενώ για τους ωρομίσθιους είναι 7 ευρώ.

Τονίζεται ότι δεν μπορεί κανείς να πληρώσει την συνδρομή του κατά την ώρα της ψηφοφορίας και να ψηφίσει.

Υποψηφιότητες

Οι υποψήφιοι για τις αρχαιρεσίες για το νέο Δ.Σ. του Συλλόγου, για αντιπροσώπους της ΔΟΕ για την 84η συνέλευση του κλάδου και για αντιπροσώπους για το νομαρχιακό τμήμα της ΑΔΕΔΥ είναι οι εξής:

ΔΑΚΕ Π.Ε.

ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.                                   ΓΙΑ  ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΣΤΗ ΔΟΕ-AΔΕΔΥ

1.    Αθανασίου  Ευάγγελος 1.   Αθανασίου  Ευάγγελος
2.    Γαϊτανά   Δήμητρα 2.   Γαϊτανά   Δήμητρα
3.    Γάτος   Σπύρος 3.   Γάτος   Σπύρος
4.    Δεληογλάνης  Κων/νος 4.   Δεληογλάνης  Κων/νος
5.    Ζώτος  Γεώργιος 5.   ΔιούδηΜαρία
6.    Κανελλόπουλος  Αναστάσιος 6.   Ζώτος  Γεώργιος
7.    Καπουρνιώτης  Γεώργιος 7.   Κανελλόπουλος  Αναστάσιος
8.    Καραγιάννης  Αθανάσιος 8.   Καπουρνιώτης  Γεώργιος
9.    Κέλλα  Βιργινία 9.   Καραγιάννης  Αθανάσιος
10.  Κίτσιος  Γεώργιος 10.  Κέλλα  Βιργινία
11.  Κουτμάνης  Νικόλαος 11.  Κίτσιος  Γεώργιος
12.  Κυπαρισσάκος  Δημήτριος 12.  Κουτμάνης  Νικόλαος
13.  Λεπίδας  Δημήτριος 13.  Κυπαρισσάκος  Δημήτριος
14.  Λιάκου  Ειρήνη 14.  Λεπίδας  Δημήτριος
15.  Μούσιος  Απόστολος 15.  Λιάκου  Ειρήνη
16.  Ξένης  Μάριος 16.  Μούσιος  Απόστολος
17.  Πολύζος  Κων/νος 17.  Ξένης  Μάριος
18.  Ριζάκη  Αθανασία 18.  Πολύζος  Κων/νος
19.  Σιάφης  Πέτρος 19.  Ριζάκη  Αθανασία
20.  Σταθόπουλος  Δημήτριος 20.  Σιάφης  Πέτρος
21.  Σταυράκη  Ευαγγελία  ( Βιβή ) 21.  Σταθόπουλος  Δημήτριος
22.  Τσιγάρας  Γεώργιος 22.  Σταυράκη  Ευαγγελία  ( Βιβή )
23.  Τσιούμαρη  Νικολέτα 23.  Τσιγάρας  Γεώργιος
24.  Τσιτώτα  Σοφία 24.  Τσιούμαρη  Νικολέτα
25.  Τσοπουρίδου  Αικατερίνη 25.  Τσοπουρίδου  Αικατερίνη
26.  Τσιτώτα  Σοφία

ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Αργυρίου Αφροδίτη

Διούδη  Μαρία

 

 ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

 

 

Υποψηφιότητες για  Δ.Σ.    Δ.Ο.Ε    ΑΔΕΔΥ

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
Βούλγαρης Θεόδωρος
Θεοκλητίδη Άννα
Κόλλια Ευφροσύνη
Καρεγκλά Ελισσάβετ

(Ισαβέλα)

Μουντούρης Παναγιώτης
Παπαθανασίου Αργύριος
Τσιάκος Παναγιώτης
Χολέβα Χριστίνα

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κίνηση Εκπαιδευτικών Α/Βαθμιας Εκπ/σης Μαγνησίας

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΟΕ   ΑΔΕΔΥ

  1. Βαλής Γιώργος
  2. Γαλάνη Κατερίνα
  3. Γούλα Μαρία
  4. Καρακούσης Φωκίων (Φωκάς)
  5. Κατσιφός Αποστόλης
  6. Κουτίδης Θανάσης
  7. Κουτσικού Γιασεμή
  8. Λάππα Ευανθία
  9. Νίμαντ Ναντίν
  10. Πουλαράκης Γιάννης
  11. Ρυμενίδης Παναγιώτης
  12. Σολδάτος Νίκος
  13. Τσίγκρα Μελπομένη (Μένη)
  14. Χατζημάρκος Κων/νος
  15. Ψαριανού Κατερίνα

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΣ

  1. Βαλής Γιώργος
  2. Γαλάνη Κατερίνα
  3. Γούλα Μαρία
  4. Καρακούσης Φωκίων (Φωκάς)
  5. Κατσιφός Αποστόλης
  6. Κουτίδης Θανάσης
  7. Κουτσικού Γιασεμή
  8. Λάππα Ευανθία
  9. Νίμαντ Ναντίν
  10. Πουλαράκης Γιάννης
  11. Ρυμενίδης Παναγιώτης
  12. Χατζημάρκος Κων/νος
  13. Ψαριανού Κατερίνα

    ΓΙΑ ΤΗΝ Ε.Ε

  1. Σολδάτος Νίκος

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Π.Ε

ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ  ΓΙΑ ΤΟ   Δ.Σ. ΣΥΛΛΟΓΟΥ

  1. ΑΒΔΕΛΑΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  2. ΑΛΕΞΙΟΥ ΘΑΛΕΙΑ
  3. ΒΟΡΓΙΑΝΙΤΗ ΕΛΕΝΗ
  4. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
  5. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΟΣ
  6. ΔΗΜΑΡΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  7. ΘΕΟΥ ΑΓΟΡΙΤΣΑ  (ΡΙΤΣΑ)
  8. ΚΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  9. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

10. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

11. ΜΑΧΙΚΑ ΜΑΡΙΑ

12. ΜΗΛΙΩΚΑ ΜΙΧΑΕΛΑ

13. ΜΠΑΝΤΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

14. ΜΠΑΡΔΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

15. ΜΠΕΚΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ

16. ΝΑΝΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ  (ΕΦΗ)

17. ΝΟΝΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ

18. ΞΗΡΟΜΕΡΙΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

19. ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

20. ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΜΗΛΙΤΣΑ (ΕΜΜΥ)

21. ΣΑΜΑΚΟΒΛΗ ΕΛΕΝΗ

22. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΝΕΝΑ)

23. ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

24. ΤΣΑΛΙΚΗ ΑΝΤΑ

25. ΤΑΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

26. ΤΑΤΑΡΙΩΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

27. ΧΑΤΖΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

28. ΧΑΥΔΑΤΟΥΡΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Ε.Ε.

1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

2.ΠΑΓΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ    ΓΙΑ ΤΗ   ΔΟΕ

1.     ΑΒΔΕΛΑΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2.     ΑΛΕΞΙΟΥ ΘΑΛΕΙΑ

3.     ΒΟΡΓΙΑΝΙΤΗ ΕΛΕΝΗ

4.     ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

5.     ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΟΣ

6.     ΔΗΜΑΡΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

7.     ΘΕΟΥ ΑΓΟΡΙΤΣΑ   (ΡΙΤΣΑ)

8.          ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

9.     ΚΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

10.    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

11.    ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

12.    ΜΑΧΙΚΑ ΜΑΡΙΑ

13.    ΜΗΛΙΩΚΑ ΜΙΧΑΕΛΑ

14.    ΜΠΑΝΤΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

15.    ΜΠΑΡΔΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

16.    ΜΠΕΚΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ

17.    ΝΑΝΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ  (ΕΦΗ)

18.    ΝΟΝΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ

19.    ΞΗΡΟΜΕΡΙΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

20.        ΠΑΓΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

21.    ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

22.    ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΜΗΛΙΤΣΑ (ΕΜΜΥ)

23.    ΣΑΜΑΚΟΒΛΗ ΕΛΕΝΗ

24.    ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΝΕΝΑ)

25.    ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

26.    ΤΣΑΛΙΚΗ ΑΝΤΑ

27.    ΤΑΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

28.    ΤΑΤΑΡΙΩΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

29.    ΧΑΤΖΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

30.    ΧΑΥΔΑΤΟΥΡΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ    ΓΙΑ Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

1.     ΑΒΔΕΛΑΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2.     ΑΛΕΞΙΟΥ ΘΑΛΕΙΑ

3.     ΒΟΡΓΙΑΝΙΤΗ ΕΛΕΝΗ

4.     ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

5.     ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΟΣ

6.     ΔΗΜΑΡΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

7.     ΘΕΟΥ ΑΓΟΡΙΤΣΑ   (ΡΙΤΣΑ)

8.          ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

9.     ΚΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

10.    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

11.    ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

12.    ΜΑΧΙΚΑ ΜΑΡΙΑ

13.    ΜΗΛΙΩΚΑ ΜΙΧΑΕΛΑ

14.    ΜΠΑΝΤΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

15.    ΜΠΑΡΔΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

16.    ΜΠΕΚΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ

17.    ΝΑΝΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ  (ΕΦΗ)

18.    ΝΟΝΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ

19.    ΞΗΡΟΜΕΡΙΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

20.        ΠΑΓΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

21.    ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

22.    ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΜΗΛΙΤΣΑ (ΕΜΜΥ)

23.    ΣΑΜΑΚΟΒΛΗ ΕΛΕΝΗ

24.    ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΝΕΝΑ)

25.    ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

26.    ΤΣΑΛΙΚΗ ΑΝΤΑ

27.    ΤΑΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

28.    ΤΑΤΑΡΙΩΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

29.    ΧΑΤΖΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

30.    ΧΑΥΔΑΤΟΥΡΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ (ψηφοδέλτιο που στηρίζει το ΠΑΜΕ)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

για Δ.Σ. Συλλόγου Εκπ/κών Α/θμιαςΕκπ/σης Μαγνησίας

Αναστασίου Λαμπρινή
Βαγγελάκος Ιωάννης
Δασκαλοπούλου Μαγδαληνή
Δεληγιάννης Εμμανουήλ (Μανώλης)
Ευσταθίου Μοσχοκαρφένια (Φένια)
Ζαβερδινού Λουΐζα
Καλατζής Δημήτριος
Κυριαζής Δημήτριος
Μούστος Μενέλαος (Μένιος)
Μπελογιάννη Νάντια
Πανταζή Γαρυφαλλιά (Λίτσα)
Παπαχρήστος Γεώργιος
Παπούλιας Κυριαζής
Πέτρου Γλυκερία (Λίλα)
Ρηγάκη Κωνσταντίνα
Ριζόπουλος Απόστολος
Σκοπλάκης Σίμος
Τίρχας Βασίλειος

Για την Ε.Ε.

Παχής Αθανάσιος

Υποψήφιοι αντιπρόσωποι στην 86η Γενική Συνέλευση της ΔΟΕ και ΝΤ Μαγνησίας της ΑΔΕΔΥ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αναστασίου Λαμπρινή
Βαγγελάκος Ιωάννης
Δασκαλοπούλου Μαγδαληνή
Δεληγιάννης Εμμανουήλ (Μανώλης)
Ευσταθίου Μοσχοκαρφένια (Φένια)
Ζαβερδινού Λουΐζα
Καλατζής Δημήτριος
Κυριαζής Δημήτριος
Μούστος Μενέλαος (Μένιος)
Μπελογιάννη Νάντια
Πανταζή Γαρυφαλλιά (Λίτσα)
Παπαχρήστος Γεώργιος
Παπούλιας Κυριαζής
Πέτρου Γλυκερία (Λίλα)
Ρηγάκη Κωνσταντίνα
Ριζόπουλος Απόστολος
Σκοπλάκης Σίμος
Τίρχας Βασίλειος